اطلاعیه

Collapse

ضرورت ذکرمنبع وحذف لینک های تبلیغاتی...ارسال فایل وعکس ازآپلود سنترتاریخ فا

با درود...


ذکرمنبع برای جستارها ومطالب ضرورت دارد.همچنین تصاویر وفایلهای خودرا در آپلودسنتر تاریخفا بارگذاری فرمائید.

لینک تبلیغاتی وفروش محصول طبق قوانین در پستها حذف میگردد...
بیشتر ببینید
See less

توضیحات لازم در شناخت درب ضد سرقت چیست

Collapse
X
 • فیلتر
 • زمان
 • نمایش
پاک کردن همه
new posts

 • توضیحات لازم در شناخت درب ضد سرقت چیست

  توضیحات لازم در شناخت درب ضد سرقت چیست

  درب ضد سرقت چیست ؟
  با توجه به پیشرفت تکنولوژی و همچنین افزایش جمعیت دیگر مانند سابق خانه ها به صورت زمینی و دارای همسایه های آشنا نمی باشد و بیشتر با توجه به افزایش جمعیت و کمبود فضا به سمت خانه های آپارتمانی و ساخت خانه های چند واحدی در شهرها سوق داده شده اند و با توجه به این مطلب و ازآنجا که درب منزل وظیفه مهمی برای حفظ حریم خصوصی از دست افراد بیگانه دارد دیگر درب های معولی نیاز انسانها را براورده نمیکند از این رو نیاز به درب های مستحکم تری احساس میشود و این پایه و اساسی برای شکل گیری درب های ضد سرقت شد. در ادامه به مقوله درب ضد سرقت چیست مبپردازیم.
  برای پاسخ به سوال درب ضد سرفت چیست همانطور که از نام درب ضد سرقت معلوم است وظیفه اصلی و کلی این دربها محافظت از مکان هایی است که درآن ما زندگی میکنیم یا برای مدت طولانی مجبور به ترک خانه یا محل کار میشویم یا برای کارخانه ها و کارگاهای خارج ازشهر که دسترسی به انها زمانبر است لازم است که یک درب اینگونه نصب کنیم.وظایف دیگری که این درب ها دارند برای جلوگیری ازبه هدر رفتن گرما وسرما است. متاسفانه امروزه افراد جامعه اطلاعات جزئی ودقیقی درباره دربهای ضد سرقت ندارند با بالارفتن دزدی ها وسرقت افراد دنبال راه حلی برای به حداقل رساندن این مشکل هستند وهمانطور که میدانیم پیشگیری بهتر ازدرمان است وبرای اینکار پیشگیری آن نصب درب های ضد سرقت است. باید این دربها از استاندارهای صوتی و سرمایش وگرمایش وطراحی زیبا نیز برخوردار باشند وعلاوه بر این استاندارهای مقاومت در برابر برش وفشار وارد برسطح وگوشهای درب داشته باشند.این دربها باید گونه ای باشند که درزمان های بلاهای طبیعی و غیرطبیعی مثل آتش سوزی وزلزله افراد بتوانند برای کمک و امداد رسانی به داخل مکان موردنظر رفته ومانع از راههای خروجی ضروری نشود. تا اینجا بخش کوچکی از مقوله درب ضد سرقت چیست را برای شما عزیزان شرح دادیم در ادامه برای آنکه شناخت بیشتری به درب ضد سرقت چیست پیدا کنید به صورت موردی به توضیح پرداخته ایم.

  برای اینکه یک خرید خوب وموفق داشته باشیم باید به نکته های زیر توجه کنیم:

  1. جنس چهارچوب وضخامت ان
  2. نوع لولاهایی که بکاررفته است
  3. تعداد لولا
  4. جنس لایه ها
  5. لت فضای دورویه
  6. مارک کلیدها وقفل ها
  7. ابزار یراقی درآن.
  8. وزن درب ک باید کمتر از 60 کیلوگرم نباشد

  که در مورد گزیننه اول باید گفت بهتر است از بهترین الیاژموجود دربازار باشد که کیفیت بالاتری داشته باشیم ودرباره ضخامت بهترین حالت این است که بیشتر از۱/۵ میلیمتر باشد. ودرباره گزینه دوم برای بازو بسته شدن راحت درب به کیفیت لولا بستگی دارد بهترین لولا در بازار بلبرینگ دار است. ودرگزینه سوم تعداد لولا هم مهم است که حتما باید سه لولا داشته باشد. ودرباره جنس لولا باید گفت ک جنس های متنوع وجود دارد که این به ذوق وسلیقه فرد مربوط است. جنس های موجود که در حال حاضر وجود دارد ام دی اف ملامینه و پی وی سی میباشد.
  درباره ام دی اف باید گفت که ظاهر زیبا وشیکی دارد و معمولا درمحیط های مرطوب بهتر است استفاده نشود و درمحیط های که رفت وآمد زیاد است خوب نیست زیرا باعث کثیف شدن وخش دارشدن ان میشود.
  پی وی سی و ملامینه مقاومتر از ام دی اف هستند اما قشنگی و براقیت ام دی اف را شاید نداشته باشند اما ضدخش هستند و در برابر نور آفتاب مقاومت خوبی دارند
  درمورد مارک کلیدها وقفل ها اطمینان پیدا کنید که تعداد زیادی دارد که هرکدام از ان یک مقدار امنیت را نشان میدهد و میتوان گفت مهمترین واصلیترین رکن در این دربها قفل انها میباشد و بهترین مارک در جهان مارک کاله ترکیه است
  اگر بخواهیم بفهمیم که کدوم درب خوب است باید آن را با استاندارهای جهانی بسنجیم ودراین صورت میتوان گفت که آن درب نسبت به دربهای معمولی بهتر است

  اجزای تشکیل دهنده درب ضد سرقت چیست :

  کلا درب ضد سرقت از قفل,چارچوب,یراق آلات,ورقه ام دی اف یا روکش استفاده میشود.
  بهترین چارچوب این است که از جنس آهن یا فولاد باشد وقبلا ازاستفاده رنگ شده باشد برای این منظور از رنگ الکترواستاتیک استفاد میشود و در دمای ۲۲۰ درجه حرارت بدهیم که ضدخش یا مقاومتر میشود. در قسمتهای داخلي عايق هاي صوتی و در انتهای آن از سنگ پشم نسوز براي ضدحريق كردن قسمت بيروني استفاده شده است.لایه خارجی هم با موادی که به آنها روکش گفته میشود که ازجنس های ام دی اف, اچ دی اف, پی وی سی است. وچوپ درختان مانند افرا توسکا تهیه شده اند.که این روکش ها درطرح ها اشکال متنوع هستند این ورقها توسط شرکت fuar ترکیه تامین میشود.
  قفل ها و یراق ها دراین دربها بیشترازنوع گاوصندوقی است و هر درب ضدسرقت دارای دوقفل مجزا است. اندازه سایز متداول وبهترین انتخاب پشت در پشت چارچوب : 110cm * 210Cm یا cm * 215cm 115
  فضای خالی موجود در درب ضد سرقت نیز غالبا به وسیله پشم سنگ پر می شود
  خصوصیات کلی درب ضد سرقت چیست
  1. مهمترین و واضح ترین خصوصیت که کاملا واضح است ایمنی ومحافظت درمقابل سرقت است
  2. نمای ظاهری زیبا وشیک
  3. عایق صدا و حرارت
  4. استفاده اسان ونصب راحت
  5. در صورت گم شدن کلیدها ب راحتی میتوان مغزی قفل را تغیر داد
  6. نگهدارنده ایمنی نیمه باز درب به وسیله زنجیر با ضریب ایمنی بالا
  7. غیر قابل اهرم
  8. دارای ۲عدد کلید کارگری و۵کلید اصلی
  9. دارا بودن زه پلاستیکی که باعث جلوگیری ازورود سرما گرما وگرد وخاک
  10. ضد حریق واز وارد شدن یا خارج شدن آتش ممانعت می کند
  11. قفل های شب بند
  12. ماندگاری ودوام زیاد درب ویراق انها
  13. ضدآب بودن درب ها

  انواع درب ضد سرقت چیست
  در ادامه مقوله درب ضد سرقت چیست لازم دانستیم انواع درب ضد سرقت را برای شما عزیزان توضیج دهیم. درب ضد سرقت به سه دسته کلی نقسیم بندی میشود شامل: ترک، چینی و درب ضد سرقت ایرانی. درب ضد سرقت ترکیه ای ازهمه بهتر وگران قیمت تراست.درب ضد سرقت ایرانی شباهت های زیادی به درب های ترکیه ای دارد اما بااین که هزینه آن کمترو مقرون به صرفه تر است.و درب ها ی چینی از درب های ترکیه ای وایرانی قیمت پایین تری را دارد.

  درب ضدسرقت ترکیه ای
  نکات مهم در انتخاب درب ضد سرقت ترکیه ای
  اولین نکته قابل اهمیت این است که یراق ان ساخت kale ترکیه باشد وزن متوسط آن بیشتر از۱۰۰ کیلوگرم باشد.تعداد زبانه های این دره کمتر ازهفت عدد نباشد.ورق داخلی آن کمتر از نه دهم میلیمتر نباشد.
  انواع درب ضدسرقت ترکیه ای
  این نوع درب ها باکیفیت عالی که دارند به دو گروه کلی تقسیم میشوند
  1. درب ضد سرقت ترک وارداتی
  2. درب ضدسرقت ترک مونتاژداخل
  درب ضد سرقت ترک وارداتی
  این نوع درب ها از همه درب های موجود گران قیمت تر ودرکل باکیفیت تر هستند همانطور که از نامش مشخص است ساخته کشور ترکیه است وگرانی آن به دلیل هزینهای گمرگی است که پرداخته میشود.
  درب ضدسرقت ترک مونتاژداخل
  این نوع دربها در داخل کشورهای مربوطه مونتاژ میشود و تنها قطعات از کشور ترکیه وارد میشوند.

  درب ضد سرقت چینی
  این نوع درب ها دارای قیمت پایینی نسبت به بقیه درب ها هستند که درطرح های متنوع وزیبا,ابعاد مختلف,ضخامت ورقه و چارچوپ های متفاوت دربازار به عرضه میرسد.این درب ها مقرون به صرفه تر از دربهای ضد سرقت ترکیه ای هستند .وتمام امکانات موجود دردرب های ترکیه ای راداراهستند و درایران در دومدل ام دی اف واستیل موجود میباشد و بیشتر این نوع دربها از نمونه های ایتالیایی الهام میگیرند.یکی از خصوصیات مهم ومفید این نوع درب ها داشتن لولای پنهان است.

  درب ضد سرقت ایرانی
  شرکت های ایرانی قادر به تولید درب های ضد سرقت نیستند وتنها قطعات را وارد میکنند وبعد آنها را مونتاژ میکند.در ایران بیشتر دربهای موجود ازنظر ظاهری هم شبیه درب های ترکیه ای هم شبیه درب های چینی می باشند.

  برای مشاهده اطلاعات بیشتر به سایت کاراکو مراجعه نمایید

 • #2
  درب های ضد سرقت موجود در بازار کشورمان عمدتا یا از محصولات کشور ترکیه و چین یا کشور خودمان هستند با این تفاوت که عمده قطعات درب های ضد سرقت تولید کشور خودمان نیز از کشور ترکیه وارد شده و در ایران مونتاژ می گردند. درب های ضد سرقت بدون شک از ایمنی بسیار بالایی در قیاس با درب های معمولی فعلی منازل مان برخوردار هستند؛ حتی از درب هایی که از نرده های حفاظتی نیز برخوردار هستند، از امنیت به مراتب بیشتری بهره مند هستند.

  گفتیم که یکی از راه های ورود سارقان به منازل ما شکستن درب بود؛ بد نیست بدانید که درب های ضد سرقت از یک لایه ورقه ضخیم فولاد میان دو لایه چوبی خود برخودار هستند که امکان هر نوع شکستن درب را برای سارقان به صفر می رساند.

  بعلاوه جوش خوردن این درب‌ها به چهارچوب آن از چند نقطه مجزا امکان اهرم نمودن آن نیز به هیچ وجه میسر نیست!

  نکته جالب توجه دیگر در خصوص درب ضد سرقت این موضوع است که حداقل ۷ زبانه قفل بیشتر از درب های معمولی دارند؛ همانطور که می دانید درب های معمولی تنها با یک زبانه قفل می شوند درحالی که درب های ضد سرقت دارای ۸ زبانه یا بیشتر هستند که در ۳ جهت کاملا متفاوت باعث قفل شدن درب منزل شما خواهند شد.

  شما می توانید ایمنی را با درب ضد سرقت تجربه کنید و با خیالی کاملا آسوده راهی تعطیلات نوروز ۹۷ شوید. در حال حاضر شرکت های مختلفی در کشور ما اقدام به فروش این درب‌ها کرده اند که از با تجربه ترین این شرکت ها می توان به اکباتان درب اشاره نمود که تمامی محصولات آن از درب گرفته تا قفل و دستگیره از کشور ترکیه وارد می شوند.

  نظر

  صبر کنید ..
  X